Hepsini Göster
  Eren Taştan Rinoplasti

  Burun Estetiği Fiyatları Ankara

  Burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu faktörler arasında cerrahın tecrübesi, ameliyatın zorluk derecesi, primer veya revizyon olması, açık teknik veya kapalı teknik tercihi, ameliyatın yapılacağı hastane, hatta bulunduğunuz il sayılabilir. Burun estetiği ücretlerindeki farklılığın ana nedeni cerrahın tecrübesi ve yaptığı ameliyatın kalitesine olan güvenidir.

  Burun cerrahisinde tecrübeli ve özellikle bu alanda söz sahibi bir cerraha burnunuzu emanet ettiğinizde daha iyi sonuçlar elde etme şansınız da yüksek olacaktır. Herkesin burun yapısı, yüz hatları, cilt yapısı farklıdır dolayısıyla buruna yapılacak işlemler de farklı olacaktır. Burun ucu estetiği, nefes almanın düzeltilmesiyle birlikte burun estetiği, revizyon burun estetiği gibi işlemlerin zorluk dereceleri farklıdır.

  Revizyon burun estetiğinde ise burun içinde yeterli kıkırdak bulunması ile kulak veya kaburga kıkırdağına ihtiyaç duyulması yapılacak cerrahi işlemin karmaşıklığını etkiler. Primer rinoplasti (daha önce ameliyat olmamış), doğru cerrahi teknikler uygulandığında tecrübeli ellerde rahatlıkla iyi sonuç alınabilen kolay bir ameliyattır.

  Modern rinoplasti anlayışında, buruna yapılan tüm cerrahi işlemler aynı olacak şekilde, açık ve kapalı teknik  olarak adlandırılan iki temel yaklaşım vardır. Her iki teknikte de eşit derecede tecrübeli bir cerrah açısından açık teknik daha kolay bir cerrahiyken, aynı cerrahi basamakları kapalı teknikle kesi izi olmadan yapmak daha da titizlikle çalışmayı gerektiren bir ameliyattır.

  Bahsedilen zorluk dereceleri ve kullanılacak teknikler nedeniyle burun estetiği ücretleri de farklı olacaktır. Hastanelerin bağlı olduğu sisteme göre de ücret değişir, örneğin burun estetiğinin Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde yapılmasıyla özel hastanede yapılması, hatta aynı özel hastanenin Ankara’da veya İstanbul’da bulunan merkezlerinde bile farklılık gösterir. Aynı şehirdeki özel hastaneler arasında ücreti belirleyen temel etken ise  cerrahın tercih ettiği sistemin güvenlik önlemleri, konforu ve çalışma ekibinin tecrübesidir.

  Zaman içinde burun ameliyat ücretleri de değişir, örneğin burun estetiği fiyatları 2018 yılında bir önceki yıla göre doğal olarak artış gösterir. Sonuç olarak tecrübeli ellerde ve daha iyi hastane koşullarında yapılan burun estetiği ameliyatları her zaman daha maliyetlidir. Doktor tercihinde de birçok faktör tabii ki önemlidir fakat en önemlisi doktorun tecrübesi ve hasta ile arasındaki karşılıklı güven ilişkisidir.

  3 Comments

  1. Fatma dedi ki:

   Merhaba Hocam,

   Ben Ankara’da yaşıyorum. Burun estetiği konusunda araştırma yaparken sitenizle karşılaştım. Sizi araştırınca Doç. Dr. Eren Taştan dünya literatürna çok şey kazandırmışsınız tebrik ederim. Sorunuma gelecek olursak ben burun estetiği yapmayı düşünüyorum fiyat araştırması içindeyim bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? İletişim kısmında resimlerimi size gönderdim. Dönüşünüzü bekliyorum şimdiden Teşekkür ederim hocam .

   • Doç. Dr. Eren TAŞTAN dedi ki:

    Merhaba Fatma Hanım,

    Ekibimiz en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olacaklardır.

  2. Dr. Mustafa ACAR dedi ki:

   Sevgili Eren Abi,
   Gösterdiğin misafirperverlik ve içten dostluk için çok teşekkür ediyorum. Şu anda tüm Türkiye’de ‘rinoplasti’ deyince, özellikle de ‘revizyon rinoplasti’ deyince akla gelen ilk isimsin. Mesleğinde bu kadar başarılı olup da mütevazi kişiliğini her daim koruyan ve dostlarına tecrübelerini, bilgilerini aktaran nadir insanlardansın. Ameliyatlarını izleme fırsatını bulduğum bir haftalık sürede sana olan sevgim saygım bir kat daha arttı. Ben daha önce işini bu kadar severek, bilerek ve titizlikle yapan, dokuya ve cerrahi alana da bir o kadar saygılı başka birini tanımadım. Benim için çok kıymetlisin. Başarıların daim, mutluluk seninle olsun..

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir